İstediğin Ülkeye Gönder

Uçak(Hava) Taşımacılık sektörünün hızla büyümesi yurtdışı gönderilerin kolaylaşmasını sağladı. Türkiye’de çok sayıda yurtdışı gönderi hizmeti sunan firmalar bulunmaktadır. Özellikle liman ve sınır şehirlerinde yurtdışı gönderi hizmeti çok yaygındır. Bundan dolayı yurt dışı gönderi hizmetine erişmek sanıldığından çok daha kolaydır. Yurt dışı gönderi hizmeti sunan firmamız farklı hizmetlerle müşterilerini memnun etmektedir. Özellikle ekspress servis hizmeti, hızlı bir şekilde ulaştırılması gereken yurtdışı gönderilerde sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Düzgün Paketlemenin Önemi

Yurtdışı gönderilerde paketlemenin önemi daha da artmaktadır. Çünkü gönderi farklı bir ülkeye gideceği için oldukça uzun bir yolculuk geçirecektir Farklı transfer araçlarında taşınacak, farklı kargo personelleri tarafından tutulacaktır. Böyle olduğu için olası kazalarda kırılma ve zedelenme ihtimali doğru paketleme yöntemiyle en aza indirilebilmektedir.

Yurtdışı gönderi yapılırken gönderiler mutlaka koruyucu ekipmanlarla sarılmalıdır. Bu ekipmanların başında havalı poşet ve köpük gelmektedir. Bu ürünlerle sarılıp sarmalanan eşyalar güvenli bir şekilde kutuya yerleştirilebilir. Kutulama işlemi sırasında gereğinden büyük koli seçmemeye özen gösterilmelidir. Doğru boyutta koli seçimi hem gönderinin daha ucuza gitmesini hem de daha güvenli gitmesini sağlar.

Yasaklara Dikkat

Yurtdışı kargo gönderilerinde ülkeden ülkeye farklılık gösteren yasaklar bulunmaktadır. Bundan dolayı yurtdışı gönderi yapılırken, gönderi yapılan ülkenin yasaklı madde listesi kontrol edilmelidir. Aksi takdirde alıcı ve gönderici zor durumda kalabilir. Örneğin; Suudi Arabistan’a içinde alkol bulunan koli göndermek yasaktır. Hindistan’a amber, misk yağı, kunduz yağı, misk ve kunduz böceği gibi ürünlerin gönderilmesi yasaktır. İtalya’ya; aseton, asetik asit, civa fülminatı göndermek yasaktır.

Bazı ülkeler yasaklı maddelerin taşınmasını özel koşullarla kabul edebilmektedir. Örneğin, Japonya’ya Lilyum pil içeren teçhizat ancak şartlı olarak gönderilebilmektedir. Buna göre Lilyum pil içeren teçhizat taşıyabilmek için Ulusal Sivil Havacılık Kurumları’ndan özel izin alınmalı ve gerekli prosedürler eksiksiz uygulanmalıdır. Danimarka canlı hayvan olarak sadece arı ve sülük kabul etmektedir.

Ülkelere göre yasakların listesi oldukça uzundur. Yurtdışı gönderi öncesinde bu listeye internet üzerinden mutlaka ulaşılmalı ve titiz bir şekilde incelenmelidir. Ayrıca gönderi hizmeti sunan firmamız da yasaklı maddeler konusunda müşterilerine ayrıntılı bilgi vermektedir.