Economy Express hizmetimiz, özel anlaşma ile hizmet verdiğimiz ülkelerde, 3-5 günlük transit sürelerle kapıdan kapıya teslim hizmetimizdir. Hizmetimiz karşı ülkelerde gümrük çekimi ve teslimatın yapılması için özel anlaşmalar yaptığımız hizmet ortakları ile sağlanmaktadır.

Economy Express hizmetimizi, özellikle, maliyetlerini daha uygun hale getirmeyi hedefleyen uluslararası e-ticaret şirketleri (B2C) ile 3 – 5 günlük transit süresinin kendisi için uygun olan ve daha düşük maliyetle güvenilir teslimat yaptırmak isteyen B2B (işten işe) müşterilerimiz tercih etmektedir.

Gönderilerin doküman gereksinimleri arasında Global Express ile Economy Express servisleri arasında bir fark yoktur. Varış ülkelerinde gümrük işlemleri hizmet ortaklarımız tarafından yapılmakta olup, müşterilerimize hem gümrük çekimi hem de son teslimat açısından güvenilir teslimatları gerçekleştirirken, aynı zamanda maliyetlerini daha uygun hale getirmelerini sağlıyoruz. Bununla birlikte, Economy Express hizmetimiz, Almanya, Belçika, Hollanda, Luxemburg, Avusturya, Danimarka, Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan, Singapur, Malezya, Tayland, Tayvan, Çin ve Hong Kong ile sınırlıdır. Ortadoğu ülkeleri ise, Ekim 2020 itibariyle devreye girecektir.

Economy Express hizmetimiz, Ticari yolcu ve kargo uçakları ile taşınmakta olup, Avrupa ülkelerine haftada 5 kez, diğer ülkelere haftada 2-3 kez çıkış yapılmaktadır. Avrupa dağıtımlarını, gönderi ağırlıkları ve ülkelere göre değişiklik göstermekle birlikte, GLS, DPD, UPS Domestic, Hermes gibi anlaşmalı hizmet ortaklarımız teslim etmektedir.
ABD varışlı Economy Express servisimiz 0 – 500 gr arasında verilmektedir. ABD’de bu hizmetimizin ilk uçuş noktası New York ve Houston olup, son teslimatını Amerikan Posta hizmeti olan (USPS) gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizde Gönderi takibi ABD’ye varış noktasına kadar yapılmakta ve, Son teslimat Posta hizmeti olduğu için, Teslim belgesi verilmemektedir. Özellikle, takı tasarımı gönderimi, T-shirt gönderimi, hediyelik eşyalar gönderimi yapan ve ağırlığı 500 gramı geçmeyen paketleri olan e-ticaret müşterilerimizin yoğun olarak kullandığı ve memnun olduğu bir hizmet şeklidir.

Güneydoğu Asya bölgesinde de yine Uçuş noktamız Singapur olup, gümrük çekimi ASEAN ülkeleri için tek noktadan yapılmakta ve son teslimat için yerel dağıtım şirketleri kullanılmaktadır.

E-ihracat yapan müşterilerimiz, Economy Express gönderilerini, ETGB’li olarak (micro ihracat – kolay ihracat) yurtdışına çıkartmak istediğinde, şimdilik Sadece, Avrupa ülkeleri, Azerbaycan ve Güney Asya ülkelerinde bu hizmeti verebilmekteyiz. Global Express hizmetimizde olduğu gibi, Economy Express hizmetimizde de Müşterilerimizden uluslararası gönderilerini, deneyimli, eğitimli ve donanımlı kuryelerimiz ile teslim alıyoruz. Operasyon ekibimiz ve yöneticilerimiz, uzun yıllar air Express sektöründe hizmet vermiş kişilerden oluşmaktadır. Economy Express hizmetimizi kullanan müşterilerimiz, Kayıt olduktan sonra Gönderilerini elektronik olarak web sitemizde hazırlarken mutlaka Economy Express seçeneğini işaretlemelidir. Ayrıca varış ülkesindeki gümrük beyanı için kullanılacak olan Pro-forma fatura da otomatik olarak sistemimizden üretebiliyor. Bunun yanısıra müşterilerimizin ihtiyacına göre, paketleme ve paletleme hizmetlerini de makul ücretler karşılığında yapmaktayız.

HIZLI HİZMET

Siparişleriniz hemen alınıp, hızlı ve güvenli bir şekilde hazırlanır.

7/24 SİPARİŞ VEREBİLME

İstediğiniz saatte sipariş verebilirsiniz, mesai saatlerinde siparişleriniz teslimata hazır hale gelir.

KALİTELİ HİZMET

Ürünlerimiz tekrar kontrol edilerek paketlenir ve teslimat için hazır hale getirilir. Bu aşamalarda sizlere de gerek sms gerek mail yoluyla bilgilendirme yapılır.