Mesafeler Kısaldı

Her geçen gün insanlar arasındaki iletişim biraz daha artıyor ve bunun sonucu olarak dünya daha da küçülüyor. Böyle olunca yurt dışı kargo gönderme ihtiyacı sürekli artmaktadır. Yurt dışı kargo gönderilerinin artmasında ticaret, e-ticaret ve göçler sonucunda aile bireylerinin farklı ülkelere yerleşmeleri etkili olmaktadır. Sanılanın aksine yurt dışı kargo göndermek karışık bir iş değildir. İhtiyaçlar doğrultusunda bu sektörde hizmet veren çok sayıda kargo firması bulunmaktadır.

Nelere Dikkat Edilmelidir

Kargonun doğru yere doğru zamanda ulaşması hayati derecede önem taşır. Varılacak noktaya ulaşamayacak gönderilerin hiçbir anlamı bulunmaz. Söz konusu gönderiler yurt dışı gönderiler olunca, daha da dikkat edilmelidir. Yapmanız gerekenler gönderi türünüze göre değişmektedir. Ne gönderiyorsanız ona göre gönderinize ilave etmeniz gereken belgeler bulunmaktadır. İşte kafanızdaki sorulardan bazıları ve o soruların cevapları;


• Gönderiniz sadece evraktan mı ibaret?
Yapmanız gereken tek şey konşimento belgesini doldurmak olacaktır. Bu belge sayesinde gönderiniz hukuki güvence kazanacaktır.

• Gönderiniz bir koli ya da ihracat numunesinde mi oluşuyor?
Proforma fatura belgenizi mutlaka gönderinize ilave etmek zorundasınız. Faturanın tarihi, mal/hizmet cinsi, satıcı ve alıcının isimleri, satıcı ve alıcının adresleri ve gönderinizin türüne göre değişen diğer gerekli bilgileri mutlaka yazmalısınız.

• Türkiye’ye özgü gıda ürünlerini dünya pazarına açmak mı istiyorsunuz?
Gıda sertifikasını ekleme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Çoğu ülke gıda politikasına büyük önem vermektedir. Bundan dolayı gıda sertifikanızın güncel ve doğru ürüne ait olduğundan emin olmalısınız.

• Gönderdiğiniz ürün kimyasal ya da tehlikeli bir madde mi?
MSDS belgenizi ilave etmeyi sakın unutmayın. Bu belge gönderdiğiniz malzemenin güvenli bir ürün olduğunu kanıtlayacaktır.

Doğru Kargo Seçimi

Yurt dışı kargo gönderilerinde uçakla, kara taşımacılığı ile ya da deniz yoluyla gönderebilirsiniz. Burada gönderinizin nereden nereye gittiği büyük önem taşımaktadır. Birbirine yakın sınır şehirleri arasında kargo gönderilerinde kara taşımacılığı kullanılabilir.

Eğer gönderinizin acil olarak ulaşması gerekmiyorsa deniz taşımacılığını tercih edebilirsiniz. Fakat hızlı bir yurt dışı kargo gönderimi istiyorsanız yapmanız gereken şey uçak kargo gönderimine başvurmak olmalıdır. Gönderinizin türüne göre kargonuz 2-3 gün içinde de alıcıya ulaşabilir, 45 gün içerisinde alıcıya ulaşabilir. yurt dışı kargo gönderme

Yurt dışı kargom hizmetlerinden sizde hemen faydalanmak için İletişime geçiniz.