Kargom Nerede?

Kargo alıcıları kargonun transfer şubesine teslim edilmesinin ardından ürünün ne zaman kendilerine teslim edileceğini merak ederler. Kargo firmaları müşterilerinin kafasındaki “kargom nerede” sorusuna cevap verebilmek için çeşitli yöntemler geliştirmiştir. Bu yöntemler sayesinde müşteriler kargolarının hangi şehirde, hangi şubede olduğunu ve kargonun dağıtıma çıkıp çıkmadığını anlık olarak görebilmektedir. Ayrıca kargonun tahmini teslim tarihi müşteriye sunulmaktadır. Böylece müşterilerin kargonun geleceği tarih ile ilgili yanlış bir beklenti içine girmesi önlenmektedir. Kargo takip yöntemlerinin çeşitliliği firmanın tercih edilmesini etkileyen faktörlerin başında gelir. Müşterilerin kargolarını anlık olarak nerede olduğunu görmeleri kargo firmasına olan güveni arttırmaktadır.

Kargo Takip Numarası

Kargonuzu takip edebilmeniz için öncelikle firması tarafından gönderinize özel olarak belirlenen kargo takip numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Bu numara kargoyu gönderen kişiye teslimat sırasında verilmektedir. Ayrıca alıcıya kısa mesajla ya da e-posta ile kargo takip numarası bilgisi verilmektedir. Eğer takip numaranızı bilmiyorsanız firmanızın müşteri hizmetlerini arayarak bu numarayı öğrenebilirsiniz.

Kargo Takip Yöntemleri

Kargo yöntemleri firmadan firmaya değişebildiği için, bu yöntemlerle ilgili müşteri hizmetlerinden her zaman bilgi alabilirsiniz. Kullanacağınız takip uygulamasının ücretli olup olmadığını dikkat etmeyi unutmayın. Günümüzde en yaygın yöntem firmanın internet sitesi üzerinden gönderilerin durumunu sorgulamaktır. Buna ek olarak firmalar geliştirdikleri mobil uygulamalarla kargo hizmetini daha kolay hale geliştirmiştir.

Her seferinde kargo firmasının internet sitesine girmek istemeyen kişiler, firmanın mobil uygulamasını telefonuna indirerek gönderilerini takip edebilmektedir. Uygulama ve internet sitesi üzerinden kargo takibi ve gönderi takibi tamamen ücretsizdir. Ücretsiz olan bir başka yöntem, en yakın kargo şubesine giderek bilgi almaktır. Bunların dışında kısa mesajla ya da müşteri hizmetlerini arayarak kargonun nerede olduğu öğrenilebilir.

Fakat kısa mesaj ve müşteri hizmetlerini aramanın ücretli olabileceği unutulmamalıdır. Kargo firmalarının bazıları gönderilerin nerede olduğunu canlı olarak harita üzerinden müşterilerine göstermektedir. Bu uygulama kullanıcılar için oldukça memnun edicidir. Özellikle kargonun dağıtım aracına yüklenmesinin ardından müşteriler, aracın nerede olduğunu izlemekten büyük keyif almaktadır.

Yurt dışı kargom hizmetlerinden faydalanmak için lütfen iletişime geçiniz…