Müşterilere Özel Teklifler

Kargo firmaları yurtdışı gönderileri için müşterilerine cazip teklifler sunmaktadır. Yurtdışı kargo kampanyaları kargo fiyatlarının azalması ya da ek hizmet ürünlerinin ücretsiz sağlanması şeklinde olabilmektedir. Örneğin yılın belli dönemlerinde ve özellikle yılbaşında kargo firmaları gönderilerinde yüzde on ila yüzde otuz arasında indirim yapmaktadır. Bunun dışında kargo firmaları zaman zaman adresten teslim alma, adrese teslim etme ve kolileme gibi bazı ücretli uygulamaları indirimli ya da bedava olarak müşterilerine sunabilmektedir. Özellikle kargo firmalarının düzenli müşterileri bu kampanyalardan en fazla yararlanmaktadır.

Sosyal Medya Kampanyaları

Kargo firmaları son dönemlerde internet ve sosyal medya kullanımına önem vermektedir. Instagram, Twitter ve Facebook başta olmak üzere kargo firmaları bütün bu sosyal medya uygulamalarında hesaplar açmaktadır. Ayrıca özel sosyal medya uzmanlarına bu hesapları yönettirmektedir. Sosyal medya hesaplarının etki gücü takipçi sayısı ile doğru orantılıdır. Bu nedenle kargo firmaları yeni takipçiler kazanabilmek için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Kendilerini takip eden kişiler arasında düzenlenen çekilişlerde kargo indirimleri ve ücretsiz kargo imkânları sunulmaktadır. Yurtdışı kargo kampanyalarından ilk önce haberdar olmak isteyen herkes kargo firmalarının sosyal medya sayfalarını yakından takip etmelidir. Ayrıca düzenli aralıklarla kargoların resmi internet siteleri ziyaret edilmelidir. Çünkü kargo kampanyaları konusundaki duyurular ilk olarak burada yapılmaktadır.

En İyi Kampanya Anlaşmadır

Yurt Dışı kargom kampanya yapsın ya da yapmasın düzenli olarak yurtdışına gönderi gönderen ya da düzenli olarak yurtdışından gönderi alan müşterilerine özel fiyat teklifleri sunmaktadır. Bundan dolayı en iyi kampanya kargo firmasıyla özel anlaşma yapmaktır. Yapılacak özel anlaşmanın belli bir kıstası bulunmamaktadır. Müşteri ve kargo firması arasında yapılan görüşmeler sonucunda şartlar özel olarak belirlenmektedir.

Kargo firmaları müşterilerine yardımcı olmak için elinden geleni yapmaktadır. Burada müşterinin elini güçlendirecek en önemli unsur yurtdışı ile sürekli olarak kargo gönderimi olmasıdır. Ayda on adet yurtdışına kargo gönderen firmayla, ayda bin adet yurtdışına kargo gönderen firmaya sunulacak teklif aynı olmayacaktır. Kargo firmaları ne kadar çok gönderi yollarsa, kendisine sunulacak fiyat teklifi o kadar çok düşecektir. Yurtdışı kargo kampanyaları