Dünya Artık Küçüldü

Dünyada her geçen gün yurtdışı kargo hizmetini kullanan insanların sayısı artmaya devam ediyor. Özellikle internet üzerinden alışverişin artmasıyla birlikte uluslararası gönderilerin sayısı daha da yükselmiştir. Kargo firmamız bu kapsamda müşterilerine her türlü hizmeti sunmaktadır. Başka bir ülkede yaşayan bir tanıdığınıza çok kolay bir şekilde kargo göndermeniz mümkündür. Ayrıca başka bir ülkede faaliyet gösteren e ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapmanız da mümkündür. Yurtdışı kargo hizmetleri sağlayan şirketler bu konularda sizin yanınızda olacaktır.

Değerli Ürünlerinizi Garanti Altında

Pek çok kişi değerli ürünlerini kargoya verirken endişe etmektedir. Gönderinin yurtdışına çıkacak olması bu endişeyi daha da arttırmaktadır. Bu noktada kargo firmaları değerli ürünleri koruma altına almaktadır. Fakat bunun için mutlaka kargo firmalarıyla gönderilerin durumları hakkında bilgi verilip, kargonun içeriğinin ve değerinin yazılı olarak kayıt altına alınması gerekmektedir. Kargo firmalarının vermiş olduğu garantinin maddi anlamda bir üst limiti bulunmaktadır. Maddi değeri yüksek gönderiler için ayrıca sigorta hizmetlerine başvurulabilir.

Ek Kargo Hizmetler

Kargo firmalarının vermiş olduğu hizmetlerden birisi, gönderinizin tesliminin ardından size bilgilendirme yapmaktır. Böylece kargonuzun teslim edildiğini kolay bir şekilde öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Firmadan firmaya değişmekle birlikte bu hizmet e posta, telefon ya da kısa mesaj yoluyla size sunulmaktadır. “Kargonuz teslim edildi” mesajını görmek kargo göndericilerini memnun etmektedir. Ayrıca kargo gönderimi sırasında verilen kargo takip numarası sayesinde gönderinizin durumunu kendinizin de sorgulaması mümkündür.

Bunun için yapmanız gereken tek şey kargonuzun internet sitesinde kargo takip bölümüne girmektir. Burada ilgili kısma kargo takip numaranızı ve ekranda gözüken güvenlik kodunu yazarak gönderiniz ile ilgili güncel bilgilere ulaşmanız mümkündür. Yurtdışı kargo hizmetleri sunan kargo firmamız belli boyutlarda ve belli ağırlıkta kargo kabulü yapmaktadır. Bu boyut ve ağırlığın dışında kargo göndermek istendiğinde standart dışı gönderi bedeli talep edilmektedir. Yurtdışı kargolarında iade süreci yurt içi kargo hizmetlerine göre farklıdır. Eğer kargo alıcısına ulaşmazsa, göndericisine geri ulaşabilmesi için belli bir miktarda ödeme yapılması gerekebilir. Yurtdışı gönderilerin teslim adreslerini değiştirmek mümkündür.