Kargo Göndermek Çok Kolay

Kargoculuk sektörünün her geçen gün daha da büyümesiyle birlikte kargo gönderimi oldukça kolaylaştı. Kargo gönderimi için kargo şirketleri müşterilerine her türlü kolaylığı sağlamaktadır. Göndericilere iki temel alternatif sunulmaktadır.

Birinci olarak kargonun şubeye gidilerek teslim edilmesi, ikinci olarak ise kurye aracılığıyla kargonun adresten alınması hizmetleri vardır. Kargo teslimatı için de iki alternatif bulunmaktadır. Teslimatın kargo şubesinden yapılması ya da adrese teslim edilmesi arasında tercih yapılabilmektedir.

Bu noktada kargo gönderiminin adresten teslim alınarak ya da adrese teslim edilerek yapılmasının ek ücreti olabileceğini unutmayınız. Kargo gönderimi fiyatları ile ilgili güncel bilgileri kargonuzun internet sitesinden, kargo şubesine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Koli Seçimi: Sağlamlık ve Doğru Boyut

Kargo gönderiminin en önemli aşaması, gönderilecek olan nesnenin kolileme aşamasıdır. Bu aşamada iki şeye dikkat edilmelidir. Öncelikle gönderdiğiniz malzemenin sağlam bir şekilde alıcıya ulaşması çok önemlidir. Bozuk, kırık ya da parçalanmış bir şekilde alıcıya teslim edilecek ürünün hiçbir değeri bulunmamaktadır.

Bundan dolayı kargo gönderimi öncesinde kolileme sağlam bir şekilde yapılmalıdır. Gerekiyorsa kolileme öncesinde gönderilecek nesneler balonlu naylonlarla sarılmalı ya da koruma hava yastıkları ile birlikte koli haline getirilmelidir. Böylece ürünün sağlam bir şekilde alıcıya ulaşması sağlanmış olur.

Kolileme aşamasında dikkat edilmesi gereken ikinci önemli husus doğru koli boyutunun tercih edilmesidir. Gereğinden büyük koliler, kargo masrafını yükseltecektir. Bunun önüne geçebilmenin tek yolu mümkün olan en küçük ebatlarda koli tercih etmektedir.

Adres ve İletişim Bilgilerinin Önemi

Kargonuzun alıcısına ulaşması için adres ve iletişim bilgilerinin eksiksiz olarak yazılması gerekmektedir. Bu yüzden kargo firmasının sizden talep ettiği bilgilerin tamamını doğru olarak verdiğinizden emin olmalısınız. Alıcı kargo adresini doğru bir şekilde yazmalı ve adres bilgilerini girerken gereksiz ve anlamsız kısaltmalar yapmaktan kaçınmalısınız.

Ayrıca kargonuzun teslim edilememesi durumunda size geri gönderileceğini unutmayınız. Bunun için kendi adres ve iletişim bilgilerinizi mutlaka vermeniz gerekmektedir. Son olarak kargo takip numarasını not etmeyi unutmayınız. Bu kod sayesinde kargo gönderiminin her aşamasını hem gönderici hem de alıcı yakından takip edebilecektir.